Maven (famous)@lemmy.zip to Lemmy Shitpost@lemmy.world · 5 months agoChainedlemmy.zipimagemessage-square5fedilinkarrow-up1127
arrow-up1127imageChainedlemmy.zipMaven (famous)@lemmy.zip to Lemmy Shitpost@lemmy.world · 5 months agomessage-square5fedilink
minus-squareCluckN@lemmy.worldlinkfedilinkarrow-up13·5 months agoWhy are they always 10x the price of normal fruit? For $12 I could buy one of every fruit or a single cup.
minus-squareconsidine@lemmy.mllinkfedilinkarrow-up3·5 months agoPeople are lazy. But I bet more people cut their own fruit now that food is expensive.
Why are they always 10x the price of normal fruit? For $12 I could buy one of every fruit or a single cup.
People are lazy. But I bet more people cut their own fruit now that food is expensive.